چگونه بسته بندی زعفران داشته باشیم؟

by انواع مدل های بسته بندی in سپتامبر 21, 2019

چگونه بسته بندی زعفران داشته باشیم؟
امروز قصد داریم برای شما از پروسه بسته بندی زعفران بنویسیم همانطور که می دانید در ایران خیلی زعفران کاشته و تولید می شود و قطب این مساله در ایران در قسمت خراسان است در خراسان شمالی و جنوبی و رضوی زعفران کاشته می شود و از کیفیت بالاتری برخوردار است. کیفیت زعفران منظور رنگ و عطر زعفران است اندازه قلم زعفران هم در این مساله دخیل است تا کیفیت زعفران را بالاتر ببرد.

قبل از بسته بندی زعفران باید در آزمایشگاه بررسی شود که در این آزمایش مواردی همچون:

فیزیوپیشمیایی، میکروبیولوژی از قبیل درصد خام رطوبت، خاکستر گل، درصد شن و ماسه موجود در زعفران، عطر ، طعم، رنگ و از همه مهم تر تقلبی یا اصلی بودن زعفران مورد بررسی و آزمایش جدی قرار میگیرد.

برای شروع بسته بندی زعفران چکار باید کرد؟

باید ابتدا به اداره تعاون مراجعه کنید مجوزهای لازم را تکمیل کنید و همچنین بعد از مراحل پروانه بهره برداری است بعد از آن همچنین نامه ها و مدارکئمحیط زیستی که جهاد کشاورزی در این مسیر به شما کمک میکند تا اقدامات لازمه را انجام دهید. بعد از گرفتن پروانه های بهره برداری برای دریافت استاندارد باید به اداره صنعت، معندن و تجارت نشان استاندارد را به شما تحویل دهد که در این فرایند مدارک لازم را باید تکمیل کنید.

چه اقدامات اولیه ای لازم است تا بسته بندی زعفران را شروع کنیم؟

حتما به این مساله توجه کنید که قبل از اقدام به هر فعالیتی باید شما بستر زعفران را بشناسید و با شناختن محیط زعفران قدم به این راه بگذارید. اگر شما زعفران را به خوبی نشناسید قطعا در فرایند کاری به مشکلات فراوانی برخورد خواهید کرد.

چگونه بسته بندی زعفران داشته باشیم؟

چگونه بسته بندی زعفران داشته باشیم؟

متراژ مورد نیاز برای فضای بسته بندی زعفران چقدر است؟

فضای مورد نیاز برای بسته بندی مورد نیاز زعفران فضای حدود به 120 متر تا 150 متر است که باید این فضا کاملا تا سقف کاشی و سرامیک باشد تا محیطی بهداشتی به وجود آمده باشد.

سرمایه مورد نیاز برای بسته بندی زعفران چقدر است؟

برای بسته بندی زعفران چون تجهیزات زیادی نیاز دارد سرمایه ی بیشتری هم نیاز مند این فعالیت است شما با داشتن سیصد میلیون تومان می توانید اقداماتی را برای بسته بندی زعفران را فراهم کنید. چون هزینه نسبتا زیادی می خواهد شما می توانید در قالب تعاونی این کار و فعالیت را شروع کرده و بر اساس سهم و سهامی که هر اعضا دارد نقدینگی مورد نظر را فراهم کنید.

چگونه زعفران هایمان را بفروشیم؟

بسته به نوع کالای مصرفی زعفران که خریداران زیادی دارد شما برای فروش این محصول می توانید از راه های مختلف به فروش محصول خود اقدام کنید مانند فضای مجازی همچنین نمایشگاه ها و … . در این راه خریدارانی مانند فروشگاه های بزرگ و رستوران های بزرگ هم هستند.

سود بسته بندی زعفران چقدر است؟

بسته به شروع فعالیت و مدل کاری شما در ابتدای کار شما شاید حدود 5 درصد سود داشته باشید چون هزینه های جاری شما بیشتر هست ولی در سال های دوم به بعد اگر به صورت جدی فعالیتان را ادامه دهید تا سی درصد سود سالیانه خواهید داشت.

در انتها به صورت کلی موضوع را برای شما شرح می دهیم.

افراد نیازمند تشکیل تعاونی 7 نفر
سرمایه مورد نیاز برای بسته بندی زعفران 300 میلیون تومان
حداقل فضای مورد نیاز برای کسب و کار 150 متر مربع

صادرکننده مجوز برای بسته بندی زعفران:
اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی
اداره سنعت، معدن و تجارت
اداره جهاد کشاورزی

رمز موفقیت برای بسته بندی زعفران:
همدلی و همفکری اعضای تعاونی
آزمایش ها قبل از بسته بندی زعفران

امیدواریم توانسته باشیم برای شما از بسته بندی زعفران اطلاعات مفیدی را بازنشر کرده باشیم. اگر سوالی در مورد بسته بندی زعفران دارید می توانید از ما بپرسید.

Leave a Reply